پایگاه خبری جامعه ایده آل
تاریخ: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت: 02:04:16


https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/41c5ec36f7dc7b01503f80d11534264c.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/1292629eb417d32d4d06d37c9972b3df.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/84b2488ef7bbd87ff45490e86203b529.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/f465f69da6c92312814cfe6a796f179e.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/1536577c8e30474f10938e6c16a741e9.jpg

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/e0d561a803d2b19db9d1d21a2d5e4cfa.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/a0456bb9971b4c4fb889d0cbea5300fc.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/f76759aa7d5af412a42d2cf2a058bdbd.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/ce516690fd1692d32f60002f0db0964d.jpg

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/4c5764165ae2c63edddad6a3475716ab.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/137aef71b8b778dc22a251150d191e07.jpg

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/ca7159130a9f46d77b2d721a834a4616.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/bbb17b00fae428c0c85fa5a1ae1a2051.gif

logo-samandehi
چرا بعضی زن ها جوان‌تر به نظر می‌رسند؟


کد خبر : 372 || تاریخ : ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ ۱۹:۳۹

چرا بعضی زن ها جوان‌تر به نظر می‌رسند؟هر چه که می‌گذرد تفاوت میان افراد همسن و سال چشمگیرتر می‌شود. مثلاً ممکن است یک زن سی و چند ساله مثل یک دختر بیست و چند ساله به نظر برسد، ولی زنی دیگر در همین سن را با مادر دوستانش اشتباه بگیرند.

چرا بعضی زن ها جوان‌تر به نظر می‌رسند؟

به گزارش جامعه ایده آل ، دراین مطلب  می‌خواهیم ببینیم چرا بعضی زن‌ها کم  سن و سال به نظر می‌رسند و بعضی دیگر سن بالا با ما همراه باشید


۱- برجسته بودن گونه‌ها

از آنجایی که بار دیگر مد شده گونه‌ها برجسته باشند، بسیاری از زنان به حذف توده‌های چربی دهانی خود روی آورده اند (توده‌های چربی درون گونه ها). این کار از طریق یک عمل جراحی انجام می‌شود که پیچیدگی‌ای ندارد و در آن بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می‌گیرد، سپس جراح برش‌هایی درون گونه‌ها ایجاد می‌کند و توده‌های چربی را برمی دارد. این عمل به ظاهر پیش پاافتاده ممکن است عواقب جدی‌ای داشته باشد و جراحان زیبایی این عمل را به کسانی که چهره‌های باریکی دارند توصیه نمی‌کنند، چون صورتی که بخشی از فرم ساختاری طبیعی خود را از دست دهد ممکن است در دراز مدت حالتی نزار و خسته پیدا کند.

برجستگی طبیعی گونه‌ها زیبا است، اما به شرط آنکه موهبتی ژنتیکی از سوی والدین مان باشد، نه در نتیجه‌ی دستکاری در ساختار صورت از طریق جراحی. بسیار مهم است به خاطر داشته باشید که عواقب این عمل جراحی جبران ناپذیر است، به همین دلیل احتمالاً راحت‌تر این است که به گونه‌های پر خود عشق بورزید تا اینکه دنباله روی مد باشید و در آینده از عواقبش پشیمان شوید.

۲- زیاده روی در انجام کار‌های زیبایی سالنی

احتمالاً متوجه شده اید پوست زنانی که در انجام کار‌های پوستی سالنی و لایه برداری زیاده روی می‌کنند با بالا رفتن سن صافی غیر طبیعی‌ای پیدا می‌کند که عروسک‌های مومی را به یاد می‌آورد. این کار ممکن است منجر به پیری زودرس شود – پوست نازک و شل می‌شود و مویرگ‌ها و چین و چروک‌های واضحی روی آن پدیدار می‌شوند.

علاقه‌ی زنان به یکی دیگر از روش‌های پرطرفدار زیباسازی یعنی تزریق بوتاکس را ممکن است درخشش خاص پوست و تختی پیشانی آشکار سازد که نتیجه‌ی تحلیل رفتن عضلات است. این مسأله می‌تواند منجر به از دست رفتن حجم طبیعی صورت شود، امری که باعث می‌شود پوست پیرتر دیده شود. فرم دهی پیوسته به صورت با استفاده از تزریق ژل، آناتومی طبیعی صورت را به هم می‌ریزد و سن را چند سال بیشتر نشان می‌دهد. پیامد‌های انجام این روش‌های زیباسازی به خصوص در کسانی مشهود است که کمتر از ۳۵ سال سن دارند.

نتیجه گیری: کار بر روی بیمارانی که بار‌ها چهره‌ی خود را با انجام جراحی و انواع تزریق تعییر داده اند برای متخصصان زیبایی و جراحان پلاستیک دشوار است. به همین دلیل زنان هر چه دیرتر انجام روش‌های زیباسازی را شروع کنند، مدت زمان بیشتری جوان و طبیعی به نظر می‌رسند.

۳- رژیم‌های غذایی سختگیرانه

هرچه وزن بیشتری از دست دهید، احتمال بروز آنچه که از آن به عنوان «چهره رژیمی» یاد می‌شود، بیشتر می‌شود. به دلیل فقدان چربی، خطوط لب و بینی مشخص‌تر و واضح‌تر می‌شوند، چین و چروک‌ها عمیق‌تر می‌شود و با از دست رفتن حجم دور چشم ها، چهره خسته و پبرتر به نظر می‌رسد.

بعد از ۴۰ سالگی بهتر است به دنبال کاهش شدید وزن یا برگشتن به وزن دوران نوجوانی تان نباشید. تحقیق صورت گرفته بر روی دوقلو‌ها نشان داد اگر شاخص توده‌ی بدنی ۴ واحد بالاتر رود، کسی که زیر ۴۰ سال سن دارد پیرتر به نظر می‌رسد، ولی کسی که ۴۰ سال به بالا است، جوان‌تر دیده می‌شود؛ و بعد از ۵۵ سالگی شاخص توده‌ی بدنی می‌تواند ۸ واحد بالاتر رود و فرد کماکان جوان‌تر از آن دسته از هم‌سن و سالان خود به نظر برسد که رژیم غذایی سختگیرانه‌ای در پیش گرفته اند.

۴- فعالیت بدنی خیلی زیاد یا خیلی کم

داشتن یک سبک زندگی فعال نه تنها سلامت را ارتقا می‌دهد بلکه پیری را به تأخیر می‌اندازد. این حقیقت را تحقیقی اثبات کرده که نشان می‌دهد افراد مسن تری که به طور منظم ورزش می‌کنند نه تنها از سرعت پیری خود می‌کاهند، بلکه از ایمنی و سطحی از کلسترول برخوردارند که شاید قابل قیاس با جوان‌ها باشد.

اما بسیار مهم است که محدودیت‌های سالمی برای خود تعیین کنید، چون سوی دیگر سبک زندگی بدون فعالیت، داشتن فعالیت فیزیکی بیش از اندازه است که ممکن است ضرر آن بیشتر از منفعتش باشد. بعد از ۴۰ سالگی، ورزش زیاد ممکن است به از دست رفتن حجم صورت سرعت بخشد و در نتیجه ممکن است فرد بسیار پیرتر از سن واقعی اش به نظر برسد.

۵- چهره‌ی قندی

کدری پوست، التهاب، افتادگی پوست، سیاهی زیر چشم‌ها و چین و چروک‌های پیشانی، بهای علاقه به شیرینی جات هستند. قند گلیکاسیون را افزایش می‌دهد، فرآیندی که در جریان آن گلوکز اضافه‌ی بدن به کلاژن آسیب می‌زند و خاصیت کشسانی آن را از بین می‌برد، امری که به پیری پوست سرعت می‌دهد.

۶- خوابیدن به پهلو یا روی شکم

دانشمندان پی بردند کسانی که خواب نامناسبی دارند زودتر پیر می‌شوند. ۶۰ زن ۳۰ تا ۴۹ ساله در پژوهشی شرکت کردند که نشان داد زنانی که از کمبود خواب رنج می‌بردند دچار نشانه‌های پیری پوست، مثل چین و چروک، تغییر رنگ و فقدان انعطاف پذیری بودند. پوست این زنان به عوامل محیطی هم حساس‌تر بود و توانایی کمتری در ترمیم خود بعد از قرارگیری در معرض آفتاب داشت.

طبق تحقیق دیگری، نحوه‌ی خوابیدن ما هم اهمیت دارد. ما شب‌ها در خواب نزدیک به ۲۰ بار موقعیت بدن خود را تغییر می‌دهیم. در ۶۵ درصد موارد، افراد به پهلو می‌خوابند و این مسأله در بروز چین و چروک روی صورت و گردن نقش دارد. با بالا رفتن سن، فرد حالت خوابیدن خود را کمتر تغییر می‌دهد – تعداد دفعات این تغییر از شبی ۲۷ بار به ۱۶ بار کاهش پیدا می‌کند؛ و هر چه بیشتر در یک حالت بمانید، پوست تان مدت زمان بیشتری باید با اثرات مضر آن سر و کار پیدا کند.

۷- طلاق

طبق تحقیقی که توسط جراحان زیبایی صورت گرفته بود، تجربه‌ی طلاق ممکن است رد و آثاری بر روی چهره بر جای بگذارد. در این تحقیق افراد دوقلو شرکت داشتند و نتایج نشان داد کسانی که طلاق را تجربه کرده بودند ۲ سال بزرگ‌تر از خواهر/ برادر متأهل، مجرد یا حتی بیوه‌ی خود به نظر می‌رسیدند.

۸- مصرف دارو‌های ضدافسردگی

تجربه‌ی اضطراب هم روی سن ظاهری دوقلو‌های شرکت کننده در آزمایش مورد قبل تأثیر گذاشته بود. دارو‌های ضدافسردگی باعث شل شدن عضلات می‌شوند و محققان معتقدند همین مسأله ممکن است باعث افتادگی پوست شود.

۹- مبهم شدن فرورفتگی بالای دهان

فیلتروم یا فرورفتگی میان لب بالا و بینی نقش مهمی در ساختار صورت دارد. این قسمت در افراد جوان شکل بسیار واضح و مشخصی دارد، اما با بالا رفتن سن، در بیشتر افراد تخت و مسطح می‌شود. اما به کمک ابزار‌های آرایشی می‌توانید چهره‌ی خود را جوان‌تر نشان دهید. برای این منظور با استفاده از یک ابزار کانتور در قسمت فیلتروم سایه روشن ایجاد کنید و سپس کمی هایلایتر بالای لب بالایی خود بزنید.

منبع: روزیاتو

انتهای پیام/

 کلمات کلیدی


captcha