تبریک به ایران؛ سلام به «ایران قوی»
تاریخ: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت: 12:50:26


https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/d26570d1dbd80dd59c4d6dd0ea473125.jpg

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/70e8a5b1ecd631382c5fc69ccca320d2.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/e8e101d35f8e84dea9763f6b7f666fac.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/f76759aa7d5af412a42d2cf2a058bdbd.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/46d918e0768be30393bf749912aab62b.jpg

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/a5528fccc5de938fb0ff7f0e4cfdd528.gif

https://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/8a36d4a87e2d76157e989391c03effe6.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 71726 || تاریخ : ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ ۱۳:۲۳                 فرهنگی

یادداشت وزیر فرهنگ به مناسبت پیروزی تیم ملی فوتبال ایران؛

تبریک به ایران؛ سلام به «ایران قوی»


محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی در برابر تیم ولز، یادداشتی در روزنامه ایران منتشر کرد.


تبریک به ایران؛ سلام به «ایران قوی»

به گزارش جامعه ایده آل به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  متن یادداشت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر ولز بار دیگر ثابت کرد هر جا که استعداد و توانمندی کم‌نظیر فرزندان این آب و خاک با امید و تلاشی بی‌دریغ همراه می‌شود، تحقق حماسه‌ها و افتخارات بزرگ دور از انتظار نیست. این پیروزی بزرگ، تحقق باورهای ملتی بود که هیچ‌گاه در برابر شکست سر خم نکرده و از هر فرصتی برای موفقیت و سربلندی کشور عزیزشان بهره می‌برند. این پیروزی نه تنها می‌تواند سرآغازی برای پیروزی‌های بزرگ‌تر در عرصه فوتبال و ورزش باشد، بلکه سرآغازی است برای ایمان و باورمندی بیشتر به توانمندی‌های فرزندان این سرزمین. همان جوانانی که تحقق ایران قوی در گرو باور و ایمان آنها به این آرمان بزرگ و تلاش و همت بی‌دریغ آنها برای رسیدن به آن است.

همان عاملی که رمز موفقیت در این مسابقه بزرگ بود، رمز موفقیت ملت ایران در تحقق «ایران قوی» هم خواهد بود. هر گاه که ملتی با عزم و پشتکار از شکست‌ها پلی برای پیروزی بسازد و بر تمام امواج یأس و ناامیدی غلبه کند، تحقق پیروزی و سربلندی در همه عرصه‌های ملی برای او دور از دسترس نخواهد بود. همچنان که برتری در این مسابقه حق ما بود، برتری و موفقیت در سایر عرصه‌های زندگی نیز حق همه فرزندان این سرزمین است. رساندن ایران به جایگاهی شایسته در جهان حق همه ما ایرانیان است و برای تحقق این آرمان بزرگ همه ما باید تا پای جان بکوشیم و از شکست‌های کوچک نهراسیم و ناامید نشویم. این درس بزرگ جوانان فوتبالیست ما به همه ایرانیان و به همه جهانیان بود. آنها به جهانیان نشان دادند که باید به افتخار ایران قوی بایستند و به این همه همت و امید و غیرت، آفرین بگویند. آنها نشان دادند آن اکسیری که می‌تواند استعداد و توانمندی‌های بیشمار جوانان این کشور را به گوهر افتخار و سربلندی تبدیل کند، چیزی جز امید و باور به موفقیت و پیروزی نیست. برای یک ملت امیدوار، خواستن همان توانستن است.

جوانان ما بارها نشان داده‌اند که هرگاه به آنها اعتماد شده است، تا پای جان بر سر دفاع از آبرو و عزت میهن‌شان جنگیده‌اند. جوانان ما نشان داده‌اند که با یک شکست تن به ناامیدی نمی‌دهند و از تحقق آرمان‌ها و آرزوهای بزرگشان دست نمی‌کشند. آنها بارها ثابت کرده‌‌اند که جز به پیروزی نمی‌اندیشند و شادی هم‌میهنان‌شان را با هیچ دستاورد دیگری در این دنیا معاوضه نمی‌کنند. این شادی حق ملت ایران است، حق ملتی که هیچ‌گاه و در هیچ عرصه‌ای تسلیم نشده و تن به شکست و سرافکندگی نداده است. چنین ملت پرافتخاری شایسته بهترین‌ها است و برای رسیدن به آنچه شایسته آن است باید با تمام توان برای ساختن «ایران قوی» مبارزه کرده و با ناامیدی‌ها و ناامیدکنندگان بستیزد.

این تازه آغاز کار ما است برای ساخت کشوری قدرتمند، آن‌گونه که شایسته ایران و ایرانیان باشد.
سپاس بیکران نثار بازیکنان غیرتمند و فهیم تیم ملی فوتبال ایران؛ تبریک به ایران، سلام به «ایران قوی.»کلمات کلیدی


captcha