دکتر دارابی: اولویت شبکه‌های استانی در معرفی الگوهای موفق خدمت‌رسانی
تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت: 14:14:55


http://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/cc41a821c30f5800c9f415de7c42e9e2.jpg

http://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/e8e3e5ac744cc0785fd625792499b886.jpg

http://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/d79ffed1d0d5a72a6ae0510d57799803.gif

http://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/8a36d4a87e2d76157e989391c03effe6.jpg

http://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/58a712683364eb78257f0515aff829a8.jpg

http://jamehideal.ir/assets/uploads/Ads/main/5a9f08dafecddf315615fe18ed7ff69b.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 56412 || تاریخ : ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ ۲۲:۴۲                 ارتباطات و فناوری اطلاعات

دکتر دارابی: اولویت شبکه‌های استانی در معرفی الگوهای موفق خدمت‌رسانی


معاون امور استان‌های رسانه ملی گفت: عدالت‌خواهی یکی از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی بوده و هست و بر همین اساس این ویژگی در رأس برنامه‌های رسانه ملی در بخش های مختلف خصوصا مراکز استانی صداوسیما قرار دارد


دکتر دارابی: اولویت شبکه‌های استانی در معرفی الگوهای موفق خدمت‌رسانی

به گزارش جامعه ایده آل به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، دکتر علی دارابی در نشست مشترک با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) که درآستانه جشن عاطفه ها برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره پیشتازان این نهاد انقلابی، زنده یاد حبیب‌الله عسکراولادی، زنده یاد سید رضا نیری و دیگر مدیران و روسای کمیته امداد اظهار کرد: از ۱۶۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی رسانه ملی، ۸۱ شبکه زیر مجموعه معاونت امور استان‌ها هستند و در راستای اهداف و آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی که کمک به محرومان و مستضعفان است، تلاش می‌کنند.
وی افزود: دو نهاد کمیته امداد و حساب ۱۰۰ امام(ره) که در زمان حیات مبارک ایشان و به نام ایشان مزین شد، موجب دلگرمی محرومان و مستضعفان بوده و هستند و در این بین سازمان صدا و سیما را نیز می‌توان همراه همیشگی کمیته امداد دانست، هر دو مددکار هم و در راستای خدمت به مردم گام بر می‌دارند و تلاش هر دو سازمان این است که باری از روی دوش نیازمندان بردارند.
دارابی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور خیرین و نیکوکاران در برنامه‌های مختلف گفت‌وگومحور رسانه ملی به خصوص شبکه‌های استانی عنوان کرد: البته این مسئله مختص برنامه‌های گفت‌وگومحور نیست بلکه معرفی این الگوها در قالب‌های دیگر همچون فیلم و سریال و مستند هم در دستور کار قرار دارد.
معاون امور استان‌های رسانه ملی از رونمایی ۳۰ اثر مستند پیرامون خیرین در سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) خبر داد و افزود: همکاری صدا و سیمای استان‌ها و کمیته امداد در طول سال ادامه خواهد داشت و مربوط به مناسبت‌ها و جشن‌های نیکوکاری و عاطفه‌ها نیست.
وی یکی از پیام‌های اصلی انقلاب اسلامی را محرومیت‌زدایی دانست و تصریح کرد: عدالت‌خواهی در همین راستا معنا می‌شود بنابراین باید این شعار را در رأس برنامه‌های رسانه‌ای مد نظر داشته باشیم.
معاون امور استان‌های رسانه ملی ویژگی عدالت‌خواهی و یتیم نوازی مولا علی (علیه السلام) را به عنوان یکی از وجوه شخصیتی این امام همام دانست و تصریح کرد: امسال با توجه به شرایط کرونا در صدا و سیما به این مهم توجه ویژه خواهد شد و ضرورت دارد دستگیری از یتیمان و مستمندان آبرومند در برنامه‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.
دکتر دارابی در ادامه به پیشرفت‌های ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف اشاره و ابراز کرد: تولید واکسن کرونا یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که توسط نهادهای انقلابی و علمی کشور در حال انجام است.

به چنین صدا و سیمایی افتخار می‌کنیم
سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه به وجود چنین صدا و سیمایی افتخار می‌کنیم گفت: رسانه ملی واقعا راهگشا و کارساز عمل کرده و در رفع محرومیت‌ها و کمک به دیگران پیشتاز بوده است.
بختیاری با تاکید بر اینکه ما می‌خواهیم رسانه ملی در مورد فعالیت‌هایمان روایت‌گر صادقی باشد عنوان کرد: هنرمندان متعدد و توانمندی در قالب شبکه‌های گوناگون صدا و سیما فعالیت می‌کنند که با تخصص و مهارت خود می‌توانند این هدف را محقق کنند.
وی از ایجاد نهاد حمایتی مراکز نیکوکاری در ۸۰ دانشگاه کشور خبر داد و گفت: هدف این است که مدیریت دانش را در پهنه اقتصاد مقاومتی و با هدف کمک به نیازمندان سامان‌دهی کنیم.
بختیاری در ادامه به دیگر برنامه‌های کمیته امداد همچون توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار برای نیازمندان اشاره و خاطرنشان کرد: تا امروز استقلال اقتصادی برای ۶۰ درصد خانواده‌های زیر پوشش ایجاد شده است همچنین در بحث اشتغال روستایی نیز برنامه‌ریزی تا پایان سال آینده و اتمام برنامه توسعه پنجم برای ایجاد ۳۵۰ هزار شغل صورت گرفته و درصدد هستیم با همکاری‌های مردمی تا پایان ۱۴۰۰ بیش از ۸۰۰ هزار شغل ایجاد شود.
وی با اشاره به تاکیدات دینی در خصوص حمایت از یتیمان گفت: صدا و سیما نقش ارزشمندی در زمینه حمایت از یتیمان داشته است و امیدواریم سال ۱۴۰۰ در کشور یتیمی بدون حامی وجود نداشته باشد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به حضور همیشگی ملت ایران در صحنه‌های گوناگون اظهار کرد: مواسات و همدلی در شرایط سخت تحریم و اپیدمی کرونا، طرحی بود که رهبر معظم انقلاب زمینه‌ساز آن بودند و لبیک مردم ایران به این رهنمود رهبری، جوش و خروشی را در سطح کشور به وجود آورد و حرکتی بی بدیل را رقم زد.

امضای تفاهم‌نامه همکاری کمیته امداد و رسانه ملی و رونمایی از ۳۰ مستند کوتاه
در این نشست، تفاهم نامه‌ای با هدف اطلاع‌رسانی خدمات کمیته امداد امام خمینی و هم افزایی بیشتر این دو نهاد انقلابی بین بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی و دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی به امضا رسید.
همچنین از مجموعه مستندهای کوتاه معرفی کارآفرینان زیر پوشش کمیته امداد در سال جهش تولید رونمایی شد.کلمات کلیدی


captcha